Gdzie zjeść w Łodzi? Co zjeść w Łodzi? – dobre jedzenie na Piotrkowskiej

Łódź i dobre jedzenie to duet będący gwarancją udanego weekendu. Dobrych restauracji w mieście nie brakuje, dlatego odpowiedź na pytanie Gdzie zjeść w Łodzi? powinna być ściśle powiązana z odpowiedzią na pytanie Co zjeść w Łodzi? Miłośnikom włoskiej kuchni możemy polecić kilka miejsc, które nie koniecznie przypadną do gustu fanom chińszczyzny. To samo dotyczy tradycyjnej kuchni polskiej. A czy możemy polecić dobre jedzenie w Łodzi osobom, które lubują się w kuchni orientalnej? Oczywiście, że tak! Pierwszym wyborem będzie restauracja King Kong na ulicy Piotrkowskiej. Za jej wyborem przemawia nie tylko dogodna lokalizacja – Piotrkowska jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta – ale przede wszystkim dobre tajskie jedzenie.

Co ważne, dobre jedzenie na Piotrkowskiej w Łodzi to prawdziwa gratka dla miłośników kuchni orientalnej. W menu restauracji znajdziecie propozycje, które wprowadzą Was w smaki kuchni tajskiej oraz typowe dla niej składniki. To doskonała okazja do tego, aby skosztować klasycznych dań orientu w najlepszej odsłonie.

Dobre tajskie jedzenie na Piotrkowskiej w Łodzi

Sama restauracja King Kong pisze o sobie magia tajskiej dżungli, zamknięta w samym centrum miasta. Trudno o bardziej trafny opis. Wystarczy tylko uchylić drzwi do lokalu, żeby poczuć aromat orientalnych przypraw. W menu restauracji znajdziemy startery, sałaty, zupy, dania główce z curry, dania z woka oraz desery. Jak na dobrą restaurację przystało King Kong pamięta również o najmłodszych gościach, dla których stworzono specjalne menu. W przeciwieństwie do innych lokali orientalnych, menu dla dzieci w King Kong jest tajskie. Znajdziemy w nim m.in. słodkie bataty serwowane w postaci frytek czy delikatny, cytrynowy rosołek. Kartę dań uzupełniają koktajle i świeże soki owocowe, a także zimne napoje, wino, drinki alkoholowe i piwa, w tym tajskie piwo SINGHA i piwo CHANG. Jeśli będziemy mieli wątpliwość, co do smaku napoju alkoholowego z pomocą, przyjdzie nam z pomocą obsługa restauracji, która podpowie które piwo wybrać, żeby najlepiej komponowało się z aromatami i smakami zamówionego przez nas dania. To wszystko sprawia, że dobre jedzenie na Piotrkowskiej nie jest tylko jedzeniem. Jest wycieczką do odległych krajów orientu, gdzie przez lata lokalna kuchnia kształtowała się pod wpływem kuchni chińskiej i kuchni indyjskiej. Stąd nie brak tu ani cytrusów, ani owoców morza, ani orientalnych przypraw.

Co zjeść w Łodzi? -  szukamy dobrej restauracji z daniami na wynos

Jeśli nie mamy ochoty na jedzenie na mieście, specjałami kuchni tajskiej zawsze możemy się delektować w zaciszu własnego domu. Możemy je również potraktować jako formę cateringu na kameralne spotkanie z przyjaciółmi. Jak to zrobić? King Kong to naprawdę dobra restauracja, dzięki której praktycznie cała Łódź może cieszyć się kuchnią tajską z dostawą do domu. Jeśli nie masz pomysłu na obiad lub znajomi wpadli z niespodziewaną wizytą, King Kong to najlepsze rozwiązanie. Wystarczy, że wybierzesz z menu potrawę, na którą masz ochotę, a ciepłe i aromatycznie danie zapuka do Twoich drzwi. Oczywiście jedzenie w domu nie ma tego samego uroku, co kolacja na mieście. Dlatego choć od czasu do czasu zapraszamy do odwiedzin w naszym orientalnym lokalu, który zabierze Cię w kulinarną podróż z miasta Łódź do Tajlandii.

Najlepsze restauracje w Łodzi: Gdzie zjeść?

King Kong to nie tylko dobre jedzenie na Piotrkowskiej w Łodzi. To także dobre jedzenie z dowozem. Zamówienia realizujemy na terenie całego miasta. W obu przypadkach – na miejscu i na wynos – serwujemy oryginalne dania kuchni tajskiej które przygotowujemy w oparciu o tradycyjne receptury i zawsze świeże oraz precyzyjnie wyselekcjonowane składniki. Dobór składników to sekret smaku i aromatu naszej kuchni, dzięki której restauracja King Kong jest rekomendowana zawsze, kiedy pada pytanie o najlepsze restauracje w Łodzi i okolicy. Jeśli zastanawiasz się co zjeść w Łodzi lub gdzie zjeść w Łodzi, pozostajemy do dyspozycji.

Dobre jedzenie idzie tu w parze ze wspaniałą atmosferą oraz profesjonalną i przyjazną obsługą. Nasza restauracja doskonale wpisuje się w zróżnicowane oczekiwania Klientów. Lokal na Piotrkowskiej to restauracja chętnie wybierana przez turystów i klientów biznesowych odwiedzających Łódź w interesach. To także popularne miejsce spotkań mieszkańców Łodzi, którzy chcą rozsmakować się w aromatycznej kuchni orientu.